İlçe Kaymakamımız Fırat Çelik Vodafone Akıllı Köy Tarımsal Araştırma İnovasyon Eğitim Kampüsü’nü ziyaret etti. 
Vodafone Akıllı Köy’de devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakamımız, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Nur KARATAŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun YILDIRIM’dan bu zamana kadar yapılan çalışmalar ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi aldı. Proje alanını gezen Kaymakamımıza kadın girişimciliği projesi hakkında bilgi veren Genel Müdür Nur KARATAŞ; “Vodafone Akıllı Köy kapsamında başlattığımız Kadın Çiftçi Girişimcilik Programı kapsamında çiftçi kadınların bu proje ile kendi mahsullerini üretip ekonomik anlamda güçlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Bu projeyle köy kadınları seracılıkla ilgili eğitimlerini tamamladıktan sonra kendilerine ücretsiz olarak tahsis edilen 500 metrekarelik seralarında seracılık faaliyetlerine başlayabiliyor. Modern seralar, ailelerin ilham alabileceği, kendilerinin de uygulayıp gelir sağlayabilecekleri bir model olacak.” dedi.
Kaymakamımız Fırat ÇELİK; İlçemizde ve bölgemizde üretilen ürün potansiyelini arttırmak ve ayrıca daha yüksek standartlarda verimin yanında kaliteyi de arttırmak anlamında bu tür projelerin büyük önem taşıdığını belirterek bu çerçevede yürütülen Vodafone Akıllı Köy projesinde İlçemize, Bölgemize ve Ülkemize büyük yararlar getireceğini belirtti. Projenin klasik üretim modellerinin dışında inovasyon ve teknolojik bir model olması nedeniyle ayrı bir önem taşıdığını belirterek ayrıca yürütülen bu projenin istihdama da katkı yaparak, minimum maliyet-maksimum verim anlayışıyla hareket ettiğini ve "çarpan" etkisi de yaratarak ekonomimize büyük bir canlılık kazandıracağını belirtti. Bu itibarla; yürütülen projenin ilçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu. 
Kaymakamımıza İlçe Jandarma Komutanı Yasin TİRYAKİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer DİRİK, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Adnan SARIKAPLAN, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Mustafa ŞENCAN, İlçe Müftüsü Hasan KIRKAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdür V. Fatih UYGUN ve Kasaplar Mahalle Muhtarı Mustafa Ali ÇATAL eşlik etti.
Vodafone Akıllı Köy Genel Müdürü Nur KARATAŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun YILDIRIM Kaymakamımız Fırat ÇELİK ve beraberindeki Kurum Amirlerine yaptıkları ziyaretleri işin teşekkürlerini ilettiler.
 
 
 
 
 
 
                               
 
 
 
 
 
T.C. Koçarlı Kaymakamlığı, Hükümet Konağı Koçarlı/AYDIN
Tel: (256) 761 40 36 Faks: (256) 7614446